Videa o partnershipu tady
Videa o drezuře tady


Červen 2010

VÝÝÝZOO

30. června 2010 v 18:42 | Nikča |  Deníček
Ahojik všichni.Tak jak vám dopadlo výzo?Já jsem čekala jednu 4,ale naštěstí to dopadlo takhle:

Český jazyk:chvalitebný(2)
Anglický jazyk:chvalitebný(2)
Německý jazyk:chvalitebný(2)
Výchova k občanství:výborný(1)
Dějepis:chvalitebný(2)
Zeměpis:chvalitebný(2)
Matematika:dobrý(3)
Fyzika:chvalitebný(2)
Chemie:dobrý(3)
Biologie:chvalitebný(2)
Hudební výchova:výborný(1)
Výtvarná výchova:výborný(1)
Tělesná výchova:výborný(1)
Informační a komunikační technologie:výborný(1)

Tak podle mě je to docela dobrý výzo na to,že jsem v 8. a na gymplu,ale příští rok bych to chtěla vylepšit.Tak pište co cy a výzo papa

Burza!! + nemůžu moc psát

28. června 2010 v 17:37 | Nikča |  Deníček
Ahojik všichni.Tak na blog buu ted dávat převážně nějaký obrázky neo okopčený články,protože mam zlomenej pravej malíček a mam  až k lokti sádru a sem pravačka,tkže  levou mi moc psát nejde.Nebojte s trenérkou na koních jsem se dohodla že buu jezdit i s tou sádrou.

V sobotu jsem byla na burze.Skákala jsem s Karuškou a byloto moooc supeeer!!Nejdřív jsem jela parkur pro poníky,pak pro větší koně a pak i skok mohutnosti a tam jsme skočili 100cm(z toho mam největší radost).Byla to sranda a mooc mě to bavilo!Jenom jsem zjistila,že se nedržim moc dobře,takže jsem se s trenérkou dohodla,že buu jezdit bez třmenů.Byl tam i náádhernýý Frýský hřebec,vozataje,a mnoho dalšího!!Fotenky my sem zase neši dát,tak se můžete juknout TADYYY!!

Fotky!!

23. června 2010 v 13:16 | Nikča |  Deníček
Fotečky z neděle mi sem nějak nešli dát tak je máte tady.Jo a ty úplně poslední fotečky-to jsem vám zapoměla napsat že když jsme dojezili tak já a Mája jsme si vzali koníky (já Akyho a Mája Šejlu) a hráli jsme si s nima.Klusali jsme,chodili přes klusovky,zkoušeli různě poslušnost,a hráli jsme si s nima.Bylo to bombastický!!!!!!!Už se moooc těšim až si s Akýskem buu zase takhle hrát!!!
Tak papa (mam tě mooooc ráda Aky)

Neděle!!

22. června 2010 v 9:04 | Nikča |  Deníček
Ahojik všichni.Takže nejdřive bych se vám všem chtěla moooc omluvit,že tu nejsem tak často,ale vůbec nemám čas chodit  na blog a někdy ani chuť.Pokud to jde,snažím se si užívat krásné slunečné dny.
V neděli jsem byla na koníkách.Bylo nás celkem hodně,ale asi nebudu všechny vypisovat,protože si všechny ani nepamatuju :D.Měla jsem Sharonku a jeli jsme ven.Protože s náma jel i kámoš Sharonky-Fanda,nemohl nikdo jezdit blízko mě,protože když jezdí i fanda,tak ona je zlá.Takže jsem jela já na Sharon a malá Jíťa na Fandovi skoro celou cestu první (teda dokud nás nepředhonila Maruška s energickou Trynďou).Jíťa(naše trenérka) šla vždycky vzadějš s malejma holkama na poníkách,a nás nechala samotný klusat.Vždy jsme klusali po takový cestě a potom jsme šli budto krokem neo jsme zase klusali nazpátek k nim.Potom jsme jelo objet les (zase sami,protože poníci chodili pomalu,protože nasobě měli malý holčiny).Bylo to supeeer a moooc se mi to líbilo.Měla jem jet i včera,ale byla jsem u doktora.Až buou fota na netu tak vám je sem určitě dám :) tak papa

Smutní zpráva!!

17. června 2010 v 21:33 | Nikča |  Deníček
Krutou ztrátu utrpěl nejen Státní hřebčinec Celle, ale i chov teplokrevných koní. Minulou středu musel být po těžké kolice, ve věku 27 let, uspán legendární hřebec hannoverského chovu Brentano II.
Tento šarmantní tmavý ryzák se narodil 3. 3. 1983 u chovatele Dr. Maxe Schulz - Stellenfletha. V roce 1985 se stal vítězem körungu ve Verdenu a o rok později rezervním vítězem 100denního testu v Adelheidsdorfu, a to s celkovým indexem 129,97 bodu. V roce 2003 získal titul Hřebec roku, který uděluje Hannoverský svaz. K jeho kariéře ale patří i úspěchy na Bundeschampionátu a v soutěžích do stupně "S"

O jeho vlivu na chov nejlépe vypovídají statistiky, které uvádějí 1880 registrovaných potomků. 514 chovných klisen je registrováno v plemenných knihách a 12 z jeho celkem 23 körovaných hřebců náleží k I. plemenné knize. Chovatelé si na něm, vedle typu,charakteru a drezurních předpokladů, které předává svým potomkům, cení hlavně výbornou jezditelnost, kterou koně po něm dědí.
Mezi jeho nejúspěnější potomky patří hřebci Barclay II. a I., který startuje v sedle s Hubertusem Schmidtem. Jejich pravá sestra Brentina byla na říjnové Elitní aukci hannoverských koní v roce 1994 prodána za 150 tis. marek do USA. Jejich barvy hájila spolu s Debbie Mc Donald na Olympijských hrách v Atenách 2004 i v roce 2006, kdy na Světových hrách dopomohla svým výkonem k zisku týmových bronzových medailí. S kariérou se tato klisna, která je nejúspěšnějším koněm v historii USA, rozloučila v Las Vegas v roce 2009.
Brentano IIDalší Brentanovou dcerou, která se zapsala do dějin, je klisna Poesie, která na svět přivedla tmavou hnědku Poetin po Sandro Hit. Ta byla prodána za rekordní sumu 2,5 miliónu Euro a stala se tak historicky nejdražším koněm PSI Aukce. Se svojí jezdkyní Kathrin Meyer zu Strohen ovládla Bundeschampionát ve Warendorfu v roce 2003, kde se stala vítězkou 6-letých. O rok dříve získala 3. místo mezi 5-letými a na Mistrovství světa 5-letých drezurních koní ve Verdenu se umístila na příčce páté.
Plemenný hřebec Worldly po Weltmeyer je přes svou matku Boleisu také potomkem hřebce Brentano II. Tento hřebec zanechal před prodejem do USA díky působení ve státním hřebčinci Celle dostatek potomků. Někteří z nich dosáhli až na umístění v Bundeschampionátu.
Německý chov ztratil jednoho z významných plemeníků. Chybět bude hlavně jeho výborný charakter, oddanost a láska k lidem, kterou předával i svým potomkům.

Jak poznat,že je klisna březí?

17. června 2010 v 21:27 | Nikča |  Tělo koně

                        Metody pro určení březosti

Jak a kdy nejdříve lze zjistit, zda je klisna po přirozeném připuštění nebo inseminaci březí? Pro zjištění časné březosti se u klisen využívá několik diagnostických metod, které se samozřejmě mohou vzájemně kombinovat pro zvýšení přesnosti a požadované relevance jejich výsledku. V zásadě lze tyto diagnostické metody rozdělit do tří základních kategorií podle způsobu, jakým se provádí. Podívejme se tedy v následujících odstavcích na jednotlivé metody konkrétněji.

Rektální vyšetření

Nejjednodušší metoda diagnostiky březosti je rektální vyšetření. To se provádí pohmatem přes konečník, kdy se tímto způsobem zjišťuje přítomnost žlutého tělíska na vaječníku. Prostřednictvím rektálního vyšetření lze březost klisny diagnostikovat už po třech týdnech od inseminace nebo připuštění.


Laboratorní vyšetření

Druhá skupina diagnostických metod je založena na laboratorních vyšetřeních moči nebo krve klisny, kdy se ve vzorcích zjišťuje především přítomnost pohlavních hormonů progesteronu a estrogenu. Klasickou metodou je například tzv. Cuboniho reakce, kdy se testuje přítomnost estrogenů v moči. Tímto testem lze však zjistit březost klisny až od 120. dne.

Testy na přítomnost progesteronu lze provádět mnohem dřív, v podstatě už od šestnáctého dne po připuštění. Tyto testy však bezprostředně nepotvrzují březost klisny, dokumentují totiž jen tzv. luteální aktivitu, tedy činnost žlutého tělíska. Z tohoto důvodu je proto nutné považovat jejich výsledky jen za pomocný ukazatel při diagnostice březosti.

Laboratorní testy provádějí specializovaná veterinární pracoviště.

Do této skupiny lze v širším smyslu zahrnout i test absence říje. Ten se ovšem provádí pomocí hřebce a to po jednadvaceti dnech od chvíle, kdy u připuštěné nebo inseminované klisny zmizely příznaky říje. Pokud hřebec na klisnu nereaguje, znamená to, že říje se nedostavila, což znamená, že připuštěná klisna by mohla být březí. Tato metoda ovšem nemusí být zdaleka stoprocentně spolehlivá.

Vyšetření sonografem

Poslední skupina diagnostickým metod zahrnuje vyšetření sonografem. Jeho výhodou je především jeho značná časnost, a ovšem v druhé řadě i také velmi vysoká spolehlivost. Březost je totiž možné potvrdit už od čtrnáctého dne po ukončení ovulace. To je důležité zájmena pro brzkou diagnostiku případných dvojčat, kvůli jejich redukci. Prostřednictvím sonografického vyšetření se dá spolehlivě zjistit i raná embryonální mortalita, to znamená uhynutí zárodku. Takovéto brzké sonografické vyšetření se provádí rektálně tak, že se sonografická sonda přiloží na dělohu klisny.

K pozdějšímu vyšetření zhruba od dvanáctého týdne lze použít i tzv. echoloty, což jsou přístroje pracující na bázi sonografu. Vyšetření tímto přístrojem je jednoduché a může ho provádět i laik. Sonda přístroje se totiž pokládá klisně na její břišní stěnu v blízkosti vemene. Echoloty nabízí specializované obchody s chovatelskými potřebami, jejich cena ovšem značně přesahuje dvacet tisíc korun.

Klisna a hříbě


Sobotaa

8. června 2010 v 9:12 | Nikča |  Deníček
Ahojik všichni.V sobotu jsem byla na koníkách.Měla jsem Sharon a bylo to bezvadný!Klusala jsem,překlusávala jsem i kavalety a pak jsem cválala.Bylo to jako vždycky super!Vyšlo nám i pěkný počásko!!Myslím že jsme si to všichni užili!Ve čtvrtek jedu taky na koníky a budeme zuase skákat takže zase čekejte zajímavej článek tea jestli z too skákání neuteču! :D :D


Bára a koně 44 Velká cena Ptýrov

6. června 2010 v 20:22 | Nikča |  fotky a videa koníků