Videa o partnershipu tady
Videa o drezuře tady


Duben 2010

Stájové zlozvyky

30. dubna 2010 v 16:25 | Nikča |  Výcvik
Okusování předmětů- většinou doprovázeno hltáním vzduchu:
Kůň se řezáky zakousne do žlabu, do dveří nebo do hrazení boxu a v mnoha případech přitom polkne vzduch. proti tomuto zlozvyku existují krční řemeny, které mohou klkání znemožnit, pokud se však použijí okamžitě v raném stádiu. Tyto řemeny mají zvlášť utvořené místo pro jícen a průdušnici, a mohou se proto utáhnout tak těsně okolo krku, že kůň nemůže hlavu dát do polohy, která umožní klkání. Klkání vzduchu zhoršuje trávení a může způsobit plynovou koliku. Klkání můžeme předejít částečně tím, že na dveře a jíná místa, kam se kůň může zakousnout, dáme kovový plát, nebo dřevěné části hojně potřeme speciálním nátěrem, který koně odpuzuje. Nejlepší řešení je však dopřát koni dostatek rozptýlení a pohybu na čerstvém vzduchu.
Tkalcování
Tkalcování se projevuje tak, že kůň neustále přenáší svou váhu z jedné jřední nohy na druhou zvláštním kývavým pohybem. Krk a hlava koně se současně kývají ze strany na stranu a přední nohy jou rozkročené. Následkem je zbytečné opotřebovávání nohou a kopyt. Proti tomuto zlozvyku dáváme na dveře boxu speciální mříž, která má uprostřed vykrojený prostor pro hlavu koně. Tento prostor je však dostatečně úzký, aby kůň nemohl kývat hlavou sem a tam.
Kopání a hrabání kopyty
Mezi stájové zlozvyky můžeme zařadit také kopání do stěn a dveří a hrabání kopyty o podlahu. Je to nepříjemný zlozvyk, kterým koně ničí box a při kterém se kůň může navíc zranit.
Kousání a trhání pokrývek
Mezi koňmi najdeme také vytrvalé kousače dek a pokrývek. Proti kousání existuje poloviční náhubek, kteý se připevňuje k ohlávce a tak koni znemožní zakousnout se do vlastní pokrývky.

Jízda bez sedla

30. dubna 2010 v 16:19 | Nikča |  Výcvik
Doporučuji všem. Nováčkům i pokročilým. Tak se naučíte nejlépe sedět, napnout kříž a hlavně držet rovnováhu. Nemáte třmeny a proto se nemáte do čeho opřít. Z toho důvodu je jízda bez sedla těžší, ale pohodlnější. Čím méně bude věcí mezi hřbetem koně a jezdcovým zadkem, tím lépe, a také jezdec se musí víc snažit udržet se na hřbetě koně. Takže kdykoli můžete, jeďte bez sedla.
Obrazek

Zde je krásně vidět, jak je páteř jezdce rovná jako podle pravítka. Jezdci, kteří jezdí bez sedla většinou automaticky zaujmou správnou polohu až na paty, které v tomto případě nemusí být nutně prošláplé. Bez sedla lze cválat i skákat přez překážky, ale to doporučuji až pokročilejším jezdcům.

Nasedání na koně bez sedla je poněkud akčnější. Na koně můžete naskočit.
Obrazek
Jízda bez sedla je trochu namahavější, krok ale zvládne každý.
Obrazek
Klus je nejhorší pro začátečníky i se sedlem. Bez sedla je to hotová noční můra. V tomto chodu má začátečník největší šanci, že spadne.
Obrazek
Ve cvalu jezdec musí vynakládat mnohem větší úsilí aby se udržel na hřbetě koně. Po čase už to ale bude hračka.
Obrazek
Trysk bez sedla není nic pro amatéry. Rychlý pohyb končetin jezdce snadno vyvede z rovnováhy, což ovšem není případ jezdce na obrázku.
Obrazek
Citlivější koně můžete brát dokonce i na ohlávku. Zlepší setím komunikace mezi vámi a koněm.

Obrazek

Zde vidíte cval bez sedla a na ohlávce

Obrazek
A takováto jízda vyžaduje fyzicky zdatného jezdce s dostatečnou dávkou sebedůvěry. Na této sérii obrázků vidíte skok na ohlávce a bez sedla.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moc se vám omlouvá,že nejdou vidět i ty obrázky.Apřitom byy tak pěkný!! :(Řeč koní

28. dubna 2010 v 8:47 | Nikča |  Tělo koně
Ržání
Je to hlasitý, vysoký zvuk,
který kůň vydává otevřenou tlamou a používá
jej jako signál pro koně, kteří jsou z dohledu,
a jako pozdrav pro blížící se přátele.
Oznamuje tak ostatním svou přítomnost
a z jejich odpovědí si určuje jejich polohu.

Řehtání
Hluboký, hlasitý zvuk,
slyšitelný na velkou vzdálenost.
Vydávají jej znejistělá zvířata, jež se oddělila od svých společníků,
v návalu zuřivého úsilí dostat odpověď,
která jim je umožní lokalizovat.
Řehtání je hlubší, delší a zoufaleji než zaržání,
které je vyšší a vyjadřuje pozdrav.

Hudrání
Zajímavé hluboké, mírné staccato,
které vzniká v zavřené tlamě
a slouží jako vyjádření spokojenosti
nebo k přivítání blížících se přátel.
Tento zvuk používají hřebci,
aby vyjádřili obdiv ke klisně,
klisny tak zase volají na hříbata.
Všichni koně ,,Hudráním" zdraví blízké
společníky (koně i lidi) nebo vyjadřují spokojenost,
když se jim přináší krmení.

Frkání
Je to prudké vyfouknutí vzduchu nozdrami,
kterým kůň vyhlašuje stádu poplach - hrozící nebezpečí.
Když se zvíře setká s neznámým předmětem nebo zvířetem,
zůstane nehybně stát a hlasitě frká.
Rozšířenými nozdrami zároveň zachytává cizí pachy.
Samo frkání znamená poplach nebo strach, popřípadě pouhé rozrušení.

Vyjeknutí
Pronikavý vysoký skřek, který lze uslyšet během hry,
znamená vzrušení nebo spokojenost,
může však také jít o signál protestu,
je-li některé zvíře příliš blízko - o upozornění,
že jeho přítomnost je nežádoucí.
Tento zvuk také vydávají klisny,
když se seznamují s hřebcem nebo valachem,
provádějí jej prudkým vysokým hrábnutím přední končetinou,
čímž mu dávají najevo, že se má držet v uctivé vzdálenosti.

Řvaní
Je to zuřivý výkřik soupeřících hřebců,
mimořádně agresivních v souboji o nadvládu nad stádem.

Funění
Jemné a měkké zafunění nozder neslouží pouze k vyčištění
dýchacích cest, nýbrž je také projevem spokojenosti.

Mručení
Nepatří do oblasti hlasové komunikace - je výrazem námahy
nebo bolesti, například během hřebení nebo při kolice

Buzkaši

28. dubna 2010 v 8:44 | Nikča |  konské disciplíny
Obrazek

Afghánský národní sport bukaši patří k nejznámějším orientálním hrám, protože ho předchází krvavá pověst a nelítostné podívané. Jisté je, že buzkaši není hra pro slabochy.

Koza nebo tele
Buzkaši spočívá v tom, že se do vyhloubené díry vhodí mrtvé tělo kozy, početná skupina jezdců (tzv. čopendozů) dvou skupin mrtvolu obklopí a na daný signál se strhne mela. Jeden přes druhého se snaží kozu uchvátit, objet praporek
a dovézt ji do kruhu vysypaného vápnem, který patří druhému mužstvu.
V dnešní době se místo kozy častěji používá tele. Zabitému zvířeti je oddělena hlava od trupu, jsou mu odseknuty zadní nohy v hleznech a odstraněny vnitřnosti. Den předem je kadáver naložen do slané vody, aby vydržel tahanice, které ho při hře potkají. Hmotnost mrtvého telete může dosáhnout i 70kg, pro zvýšení hmotnosti je do tělní dutiny někdy ještě přidáván písek.

Jediné pravidlo: žádná pravidla nejsou!
Hraje se sice o ceny (malé finanční částky nebo výběrové ošacení), ale nejdůležitější motivací pro vítězství je získání obrovské slávy a společenské vážnosti. Pro Afghánce to není jen sport, ale způsob života. Jdou do hry naplno a nezastaví je ani zranění, často se rvou o kořist i se zlomenými končetinami nebo zbroceni krví.
A jak ke svým zraněním přijdou? To je jednoduché, jak již bylo řečeno, nejsou žádná pravidla a jezdci mají obrovskou touhu vyhrát. Pokud už se někomu zpod skrumáže dusajících a vzpínajících se koní podaří uchvátit tele a pokouší se ujet ostatním, nejbližší jezdci se mu mrtvolu za každou cenu pokouší ukrást - bijí čopendoze rukama, švihají ho bičem nebo dokonce důtkami, jen aby zdechlinu pustil.

Řipská!!!! (ted už bez koníků)

27. dubna 2010 v 14:54 | Nikča |  Deníček
Ahojik,tak hned jak jsem přijela z Řipský s koníkama domu,sem se najedla a jela jsem s tátou a ségrou na Řipskou.Jako bylo to tam docea krutý!!! :D.Byla sem asi na 15ti metrovim řetízáku,ale ten byl jko docea v poho a naproti němu bya jedna atrakce ted nevim přesně jak se to menovalo myslim že nějak dextrojt neo dýtrojt :D já nwm :D.Tak tam sem šla s kámošem se kterym sme se tam pak potkali a byo to tea jko docea krutýýý :D.my tam furt řvaly že je to pomalý a přitom to jelo jko já nwm co :D.Pak sem s nim ještě ěšla na takový dva mixéry tak to byo v poho.Pak sem ještě bya na calypso,horský dráze,kde bya taková klička kse ste byy hlavou dolu,chobotnci (ae ta nic moc) a autodromu a pak sem šla z donucení na break dance :D.Ae na ten sem šla fakt jko z donucení.Potom sme šli něco nakoupit do těch stánků a pak sme vyrazili domu.MOC JSEM SI TO TAM UŽILA!!!

Výlet na Říp

25. dubna 2010 v 11:34 | Nikča |  Deníček
Ahojik všichni.Tak včera jsme byli s koníkama na Řípu(na Řipský pouti).Bylo to upe beeezva!!!ale popis celý cesty by byl asi doost zdlouhavej :D.Tak abych to schrnula-nic zvláštního se cestou nestalo :D.A tady mátze fotečky!

Já a Akýsek

Trenérka Jíťa na Trindě

Markéta na Sharon

Zleva Mája na Karušce a zprava Míša na Pině
Na ostatní fotky se můžete juknout Tady

Něco o zítřku a všechno o včerejšku :D

23. dubna 2010 v 15:31 | Nikča |  Deníček
Ahojik všichni.Tak je tu už zase konečně pááátek!!!!!Na tadyten víkend jsem se těšila pe strašně moooc!!!pač dnes,zítra a v neděli je u nás Řipská pouť(něco jako matějská).Zítra dopoledne tam jedeme s koníkama a pak odpoledne tam du se ségrou,tátou a pak máme sraz s kámoškama.Moooc se tam těšim.Zítra neo v neděli vám napíšu jak to všechno probíhola :).
Tak a ted ke včerejšku.Včera jsem byla na koníčkách.Byli až od tří ae já sem tam dorazila už ve 12:20 pač chodim na gympl a zrovna včera tam byi přímačky takže sme se eučili a měli sme jenom 4 hodiny.Tak mezitim co přijeli ostatní já sem tam vyčistila bobečky a vyčistila sem Šejlu.Pak když přišli ostatní(Mája,malá Jíťa a Natan) jsme isi šli pro sedla a věci.Pak sme koníky nasedlali,nauzdili a nasedlali.Včera sem mněla si po půl rosće Triny.Moc jsem z toho nadšená nebyla,protože mi to na ní nikdy nejde,ale říkala jsem si,že se třeba konečně skámošíme a pude nám to.A měla jsem pravdu.Během ježdění jsme se opravdu skámošili :D.Tak jsme si zaklusali,různě zacvičili v kroku a pak jsme spolu i cválali pracovní cval.Bylo to beeeezvadný!!!ani se mi z ní nechtělo slízt :D.Jíťa(trenérka) nás i fotila,tak vám sem potom dám fotečky jj?.Tak já du pokeračovat v mim těšení se na zítřek.Tak papa :)

Military a kombinované soutěže

20. dubna 2010 v 15:06 | Nikča |  konské disciplíny
Military je zkouška všestranné způsobilosti jezdce i koně. Tato soutěž je rozepsána na tři po sobě jdoucí dny. Název military pochází z dob, kdy vojenští důstojníci pravidelně absolvovali zkoušky výkonnosti. V těchto zkouškách museli jezdec a jeho služební kůň prokázat dostatečnou způsobilost. Kůň musel být ovladatelný a klidný během různých vojenských přehlídek, dostatečně odvážný a schopný v terénu, a navíc v dobré kondici. Kompletní soutěž military má následující průběh:
1. den - drezurní zkouška
2. den - teréní a kondiční zkouška
3. den - skoková zkouška na parkúru
Drezurní zkouška
Během drezurní zkoušky musí dvojice předvést pravidelnou a korektní úlohu, při které se posuzuje ovladatelnost koně, uvolněnost jeho pohybů a poslušnost.

Terénní a kondiční zkouška
Terénní zkouška se skládá ze čtyř úseků. Úsek A je klusový, dvojice musí klus abslolvovat ve vysokém tempu. Úsek B představuje steeplechase, koně musí v rychlém tempu překonat pár překážek. Na úseku C je povinná desetiminutová přestávka, během které veterinář posoudí stav koně, pokud je způsoblilý může nastoupit na úsek D což je cross-country.
  • Cross-Country
Znamená v překladu jízda krajinou. V této části musí kůň překonat četné umělé vytvořené přírodní překážky, například suché a vodní příkopy, závory, kmeny stromů a živé ploty.Překážky nesmějí být vyšší než 1,2 m. Mnohé překážky jsou stavěny tak, že se dají překonat různým způsobem. nejtěžší způsob je zároveň nejrychlejší. Obtížnost překážek nespočívá v první řadě v jejich velikosti, ale ve způsobu umístění, rozložení a kombinace. Délka tratě je přibližně 7 km. Jezdec musí trať absolvovat v časovém limitu, jinak dostává trestné body. Za rychlejší čas nedostává žádné plusové body.Překážky v této části jsou jiného typu než překážky v běžném parkúru. Důraz je kladen na přirozený vzhled překážek. Dále musí být překážky pevné a musí mít impozantní tvar a průčelí.
- Vodní překážky najíždíme energicky, ale s rozvahou ,aby kůň měl možnost překážku ohodnotit
- Náspy musíme najíždět s kmihem, aby kůň měl dostatek sil vycválat nahoru. nahoře na náspu se kůň musí opět dostat do rovnováhy a připravit se k seskoku.
- Suché příkopy nahánějí strach zejména nezkušeným koním, proto je důležité aby jezdec tyto překážky najížděl bez váhání.
- Překážky ve svazích kladou nárok na odvahu jezdce i koně

Skoková zkouška na parkúru
Účelem závěrečné skokové zkoušky na parkúru je ukázat, zda kůň po těžké námaze předešlého dne dostatek sil a energie k abolvování parkúru. Před skokouvou zkouškou se provede kondiční prohlídka a kůň může v soutěži pokračovat, pouze pokud ho veterinář uzná způsobilým.Photoshoot 1.8

18. dubna 2010 v 19:30 | Nikča |  fotky a videa koníků


Jízda v dámském sedle

14. dubna 2010 v 19:41 | Nikča |  konské disciplíny
Jízda v dámském sedle je velmi elegantní formou ježdění na koni. Byla určena pro ženy, neboť se lidé domnívali, že by ženy neměly jezdit obkročmo. Na konci 19. století ztratila svou popularitu, ale dnes se k ní stále více lidí opět vrací.

Sed

Jezdkyně sedící v dámském sedle sedí rovně a dívá se kupředu.
· Levá noha spočívá ve třmeni a pravá je opřena o pevnou hlavu sedla.
· Pravé rameno je vytočeno, aby celé tělo směřovalo kupředu.
· Aby byl sed optimální, je nutno rozložit váhu pravidelně na obě sedací kosti.
· Levá noha je v podobné pozici jako při jízdě obkročmo. Měla by být pevně přitisknuta k boku koně.
· Otěže se drží nízko nebo v klíně tak, aby loket tvořil s otěžemi přímku.


Nasedání
Při jízdě v dámském sedle se většinou nasedá s pomocí. Nejjednodušší způsob je nasednout obkročmo a potom pravou nohu přešvihnout na druhou stranu. Zkušení jezdci však dokáží nasednout rovnou do sedla.

Polibek

12. dubna 2010 v 21:04 | Nikča |  Výcvik
Učit koně dávat polibky je snadné, ale může to být nebezpečné. I když je váš kůň velice hodný existuje možnost, že nebude mít svůj den a pak se může stát, že vás kousne.
1. Položte pamlsek na ruku a dovolte koni si ho vzít.
2. Další pamlsek držete kus od něj, aby udělal krok k vám a poté ho opět nechte si pamlsek vzít.
3. Vyslovte příkaz např. "polibek" a pamlsek držte vedle vaší tváře.
4. Několikrát opakujte krok č.3. Vždy použijte hlasový povel "polibek".
5. Poté mu dejte slovní příkaz ještě před tím, než mu nabídnete pamlsek.
6. Jestliže "nepolíbí" vaší tvář, je třeba se vrátit a dále procvičovat krok 3. Jestliže "políbí" vaší tvář, okamžitě ho odměňte a ukončete lekci.
7. Počkejte 5-15 minut a znovu začněte u kroku č.5. Tím, že opakujete lekci o 5-15 minut později, bude se kůň učit o hodně rychleji a lépe si to pamatovat.

Úsměv

12. dubna 2010 v 21:03 | Nikča |  Výcvik
Úsměv je vlastně flémování, které koně dělají, když se setkají s nějakou zvláštní vůní. Spočívá v tom, že kůň natáhne hlavu dopředu a ohrne horní pysk.
Tento trik obvykle lidi hodně rozesměje a zejména malé děti milují pohled na smějícího se koně.
Pokud chcete koně naučit úsměv, musíte najít něco, co způsobuje u vašeho koně ohrnutí pysku. Může to být například kousek cibule, páchnoucí sýr, alkohol, čpavek, citron apod., je třeba to vyzkoušet. Musí se ale jednat o neobvyklou nebo výraznou vůni.
Držte koně za vodítko a stůjte přímo před ním. Poté mu dejte před nozdry zdroj silné vůně a řekněte "Úsměv!" (nebo jiný příkaz, který budete používat). Tato vůně by měla způsobit, že váš kůň ohrne pysk. Pokud se tak stane (ze začátku bude možná ohrnutí jen mírné), pochvalte ho a odměňte pamlskem.
Několikrát zopakujte celý postup a nezapomínejte, že lekce by měla být krátká. Tento cvik můžete opakovat často, kdykoliv jdete do stáje, nebo do výběhu. V žádném případě ale koně neodměňujte, pokud tento kousek provedl, aniž jste ho požádali. Po několika lekcích by váš kůň měl reagovat jen na přilblížení vašich prstů k jeho tlamě a slovní příkaz.
Existuje mnoho zábavných kousků, které může kůň dělat hubou - může držet a nosit věci, může kutálet nebo valit objekty, může uvolňovat uzly, pít nápoj z plastové láhve a mnoho dalších. Možnosti jsou nekonečné, záleží jen na vaší fantazii.

Co by měl váš kůň umět?

10. dubna 2010 v 14:43 | Nikča |  Výcvik
Nejprve si musíte být jistí, že máte koně pod kontrolou. Teprve když je poslušný a respektuje vás, můžete začít s cirkusovými kousky pro zábavu. Jestliže nejste schopni být pánem situace, mohou být triky i nebezpečné.
Předtím, než začnete cvičit, měl by váš kůň zvládat základní návyky, jako je nechat se vést, zastavit, být uvázaný, nechat si zvedat nohy a respektovat vás.
Některé všeobecné požadavky:
1. Kůň vám musí věnovat pozornost.
2. Kůň vám musí dovolit dotýkat se všech částí jeho těla a nechat se sebou manipulovat.
3. Kůň se musí pohybovat směrem od tlaku.
4. Kůň musí být schopný klidně stát na prověšeném vodítku, nebo volně v hale či na oplocené jízdárně nebo kruhovce.
5. Kůň musí přijímat opravu bez rozrušení nebo agresivity.
6. Kůň by neměl vstupovat do vašeho prostoru, pokud nedostane svolení a nebo přinejmenším by se na vás neměl tlačit.
7. Kůň rozumí použití biče jako rozšíření vaší paže a nikoliv jako trestu.
8. Kůň přijímá klidně základní vybavení (ohlávka, vodítko, uzdečka ...).
Ideální je, pokud je váš kůň klidný, ochotný, přátelský a na jídlo orientovaný. Učit můžete v podstatě jakkoliv starého koně. Samozřejmě jestliže začínáte s mladým koněm, musíte se držet pravidla práce v mnoha krátkých lekcích a můžete střídat učení triků s učením základního chování (klidně stát, nechat se vodit, zvedat nohy, couvat), tím pro něj bude práce zajímavější.

Lesebild

Klkání

9. dubna 2010 v 13:03 | Nikča |  Tělo koně

Jak klkání vzniká?

Tento zlozvyk vzniká z nudy. Proto nejčastěji klkáním trpí dostihový a sportovní koně, kteří stojí celý den v boxe. Klkání se od sebe koně učí, takže jím často trpí celá stáj.

Co je to klkací řemen (tzv. klkák)?

Klkák je řemen, který se koni připevňuje na krk, stejně jako psovi obojek. Klkací řemen má na spodní části oblouk (z tvrdé kůže nebo železa). Tento oblouk tlačí na hrdlo koně a zabraňuje mu ohnout krk do pozice, ve které by mohl klkat. Když se o to kůň pokusí, je klkacím řemenem přidušen. Pokud kůň netrpí na časté koliky, lze klkák nahradit obyčejným páskem, který koně neustále netlačí na hrdlo a je šetrnější (když má kůň hlavu dole, může normálně dýchat).

Jak se dá klkání odstranit?

Odstranit ho lze jen velmi těžko. Záleží především na tom, jak dlouho a jak často kůň klká. Pokud kůň klká pouze v zapření, je možným řešením odstranění všech předmětů, o které se může kůň zapřít, z míst, kde se kůň běžně vyskytuje (box, výběh). Pak nemusí nosit klkací řemen vůbec nebo jen na místa, ze kterých nelze předměty odstranit.

Jsou ovšem i koně, kteří se nepotřebují zapírat, a tak musí nosit klkací řemen pořád (box, výběh). Na ježdění nikdy, protože by se mohl kůň přidusit!

Někdy kůň klká, i když nosí klkací řemen. Pokud takový kůň mívá často koliky, je třeba přistoupit k operaci. Při operaci se odstraní z krku sval, který si kůň klkáním vytvořil. Bohužel operace má poměrně malou úspěšnost. Většina koní i po operaci klká, v mnoha případech však méně. Operace má nejvyšší úspěšnost, když je kůň po operaci převezen do jiného prostředí (aby si určitá místa - dveře od boxu - opět nespojil s klkáním). I zde platí, čím kratší čas kůň klká, tím je větší šance na úspěch.

Nejúčinnější metodou je ovšem zabavení koně, tj. celoroční pobyt se stádem na pastvině s hojnou pastvou. Sama jsem to vyzkoušela a kůň od jara do zimy neklká (maximálně chvilku po jídle). Ke klkání se vrací jen v zimě, kdy má místo pastvy seno a nemusí neustále popocházet za trávou. V každém případě se to rok od roku lepší (dřív klkal nonstop, dnes jen pár minut denně), takže toto řešení všem vřele doporučuji.

Jak klkání předejít?

Zabavením koně. Pokud nemáte možnost dopřát koni celoroční pobyt se stádem na pastvině, zkuste alespoň zajistit, aby chodil do výběhu s jinými koňmi. Do boxu je možné umístit nejrůznější hračky pro koně nebo rozdělit seno na několik hromádek. Když do hromádek ukryjete mrkev nebo jablka, zabavíte koně často i na několik hodin.

oprava

7. dubna 2010 v 20:32 | Nikča |  Deníček
Ahojik všichni-jenom takovej malej detail k tomu Velikonočnímu zajíčkovi--byla s áma i Míša na Karušce :D.Tak aby to nebylo Míše líto že tady neni.

Bára a koně 41 Trénink a příprava koně

7. dubna 2010 v 19:25 | Nikča |  fotky a videa koníkůVelikonoční zajíček v Předoníně

3. dubna 2010 v 19:51 | Nikča |  Deníček
Ahojik všichni!Tááák dneska jsme se byli s koníkama podívat na Velikonočním zajíčkovi v Předoníně.Já jsem jela na Akym,malá Jíťa na Bertíkovi,Míša na Pině a naše trenérka Jíťa na Triny+mněla ještě na vodítku tří letou Klárku :).Nejdříc jsme si koníčky pořádně vyčistili,aby jsme neudělali ostudu ,pak jsme nasedlali,nauzdili a vyrazili jsme.Z Račiněvse jsme mněli namířeno do Klenče,Z Klenče do Vesce,z Vesce do Krabčic a z Krabčic do Předonína (newim jestli mam ty názvy zprávně vyskloňovaný :D).Do Předonína jsme sice dorazili když byli koníci už na vyjížďcě,ale i tak tam bylo docela dost hodně koní.Aby si koníčci odpočinuli,odsedlali jsme je a oduzdili a dali jsme jim jenom ohlávky.Pak jsme si sedli na travičku,a koníci se pásli :).Já a Míša(co jela na Pině) jsme si dali pěkně pálivou klobásu,samozřejmně se Míšqa hned pokapala hořčicí :D.Potom už dorazili i koníci z vyjížďky na které jich bylo asi kolem 20 a víc.Chvilku jsme ještě koukali na ostatní koně,Jíťajich i hodně nafotila a pak jsme zase vyrazili domu.Cestou jsme si asitak třikrát zacválali a pak jsme zamířili k brodu.Protože bylo Pině moc velký vedro,rovnou si i s Míšou lehla do vody :D:D.Od brodu jsme pak jeli asitak 20 minut a už jsme byli zase zpátky doma.Bylo to fajn ne?:).Až dá trenérka fotky na net tak vám je sem určitě dam jj?.Tak zatím pááá :)