Videa o partnershipu tady
Videa o drezuře tady


Americký pony

22. září 2009 v 19:30 | Nikča |  plemena koní

Původ a historie

americky-pony.jpg : americký pony

Leslie Boomhower z Mason City v Iowě je zakladatelem plemene americký pony. Jeho snahou bylo vytvořit jezdeckého ponyho pro děti a vhodného pro všechny druhy jezdeckých aktivit, který by zároveň tvořil protipól k poníkům dováženým z Anglie. Boomhower v roce 1956 založil Klub amerických ponyů. Hřebec Black Hand - zakladatel plemene vznikl křížením shetlandského hřebečka a klisny plemene appaloosa. Později byli přikříženi arabové a quarteři.

Popis plemene

Plemeno americký pony je označováno jako kříženec quartera a araba se zbarvením appaloosy. Po původní shetlandské krvi zbylo již jen málo stop.
Dnešní američtí ponyové měří 117 až 137 cm. V plemenném standardu je důraz kladen především na svalovou hmotu a vyváženou pohybovou akci. Američtí poníci se také vyznačují výrazným podsazením zadních končetin pod tělo.
Hlava je ušlechtilá, s malýma ušima. Tečkovaná kůže na chřípí je znak zděděný po appaloose. Zbarvení je typické pro appaloosy - hermelín, snowflake (sněhová vločka), blanket (deka) nebo frost (jinovatka).

Charakteristika

Americký pony je temperamentní, ale dobromyslný kůň. Je velice učenlivý, proto se hodí k všestrannému jezdeckému využití. Po shetlandských předcích zdědil vytrvalost a houževnatost.

Využití

Toto plemeno je v USA oblíbené mezi dětmi, jeho všestranné zaměření jim umožňuje na něm skákat, jezdit do přírody i trápit se drezurními cviky na jízdárně. Je vhodný také pro různě handicapované děti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama